DOLAR32,6077% 0.38
EURO34,7852% 0.06
STERLIN40,5836% -0.13
FRANG35,9234% 0.86
ALTIN2.497,60% 0,53
BITCOIN2.049.7221.445
reklam

Başhekim Güneş hakkında suç duyurusunda bulundular

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Başhekim Güneş hakkında suç duyurusunda bulundular
reklam

Türk Sağlık-Sen Kocaeli Şubesi Başkanı Ömer Çeker, sağlık çalışanları ve avukatları ile birlikte dün Darıca Farabi Hastanesi Başhekimi Mustafa Güneş hakkında Gebze Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulundular.

Türk Sağlık-Sen Kocaeli Şubesi Başkanı Ömer Çeker, Türkiye Kamu Sen Kocaeli İl Temsilcisi Orhan Kütük,16 sağlık çalışanı dün avukatları ile birlikte Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Mustafa Güneş hakkında dün Gebze Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulundular. Başhekim Güneş’in  8 Aralık 2020 tarihinde ve 9 Aralık 2020 tarihinde kişisel sosyal medya hesabı Facebook’ta sağlık çalışanları ile ilgili sarf ettiği sözlerin hakaret, tehdit, halkı kin ve düşmanlığa tahrik ve aşağılama suçları işlediği gerekçesiyle dava açılması isteniyor.

12 YILLA YARGILANABİLİR

Kamu-Sen’e bağlı Türk Sağlık-Sen Kocaeli Şubesi Başkanı Ömer Çeker dün Gebze Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunmadan önce Gebze Adliyesi önünde basın açıklaması yaptı. Başkan Çeker, Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Mustafa Güneş hakkında sosyal medya da yaptığı paylaşımlar ile ilgili olarak; Tehdit (TCK Md. 106), Hakaret ( TCK Md.125), Halkı Kin ve Düşmanlığa Tahrik veya Aşağılama (TCK Md.216), İftira (TCK Md.267) maddelerinden suç duyurusunda bulunduklarını ifade etti.

KIRMIZI ÇİZGİMİZ

Gebze Adliyesi önünde gerçekleştirilen basın açıklamasında Başkan Çeker, “

Türk Sağlık-Sen Kocaeli Şubesi olarak çalışanların hak ve menfaatleri doğrultusunda zaman zaman açıklama, eylem ve kurumlara resmi başvurularda bulunuyoruz. Mahkemelerde davalar açıyoruz. Çünkü bizim sendika anlayışımız hakkın yanında olma ve hakkı savunma anlayışıdır. Sendikamızın bir diğer özelliği de kurulduğu günden bugüne milli olmasıdır.Devletin ve milletin birliğikırmızı çizgimizdir” dedi.

HAİNLERE KAPIMIZ KAPALIDIR

Başkan Çeker “ Her zaman ifade ettiğimiz gibi; Bizim kapımız herkese açıktır. Bir istisna hariç.Devletin bağımsızlığı ve bölünmez bütünlüğüyle derdi olan vatan hainlerine karşı kapılarımız kapalıdır. Çünkü biz haini sevmeyiz.

Hainlik ve ihanet konusunda biz bu kadar hassasken yaptığımız çalışmalardan rahatsız olan, sözde idareci şahıs bize sosyal medya hesabı üzerinden vatan hainliğiv.bkışkırtıcı bir çok çirkin ithamlarda bulunmuştur” dedi.

ATASÖZLÜ GÖNDERME

Başhekim Güneş ile ilgili gönderme de bulunan Başkan Çeker, “ Anadolu da bir söz vardır. Kişi kendinden bilir işi. Bu sözde idarecide kendi ruh ve bedeninde hapsetmiş olduğu duygu düşüncelerini şahsına ait sosyal medyada hesabında yazmış olduğu yazı ile kendi karakterini ifade etmiştir. Bu sadece kötü söz sahibine aittir diye geçiştirilecek bir durum değildir.  Türkiye Kamu-Sen’in Türk Sağlık-Sen’in bırakın kurumsal kimliğini bir tek üyesine bile böyle bir söz söylemek iftira atmak hiçbir Allah’ın kulunun hakkı ve haddi değildir.

Herkes ağzından çıkana, sosyal medyasında yazdığına dikkat etmelidir. Bugün hakkında suç duyurusunda bulunuyoruz.  Tehdit, hakaret, halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama ve iftira suçlarını içeren şikâyet dilekçemizi Gebze Cumhuriyet Başsavcılığına veriyoruz” diyerek tepkisini dile getirdi. 

HESAP SORACAĞIZ

Başkan Çeker açıklamasının son bölümünde ise, “ Sendikamızı kötüleyerek, üyelerimizi kışkırtmakla itham ederek vatan haini ilan eden, üstüne üstük cezasız kalmayacağımızı da söyleyerek tehdit eden, yerel basına da yansımış ve büyük tepki toplamış paylaşımlar neticesinde saygınlığımızı da rencide eden sözleri nedeniyle yargılanmasını talep ediyoruz. Biz kimsenin ettiğinin yanına bırakmayız.,Tüm demokratik platformlarda ve hukuk düzeninde hesap sorarız.Herkes bunu böyle bilsin” diyerek şikayet dilekçelerini Gebze Cumhuriyet Savcılığına teslim ettiler.

“ Haklı Dava Güçlü Sendika”

Türk Sağlık Sen

BASIN BÜROSU:

reklam