DOLAR32,7350% 1.4
EURO35,0395% 0.36
STERLIN41,5338% 0.69
FRANG36,7726% 1.8
ALTIN2.452,62% 2,58
BITCOIN65.376,00-2.22
reklam

AK Partiden istifa eden Sadık Güvenç:”Kararım vicdanidir!” !

Yayınlanma Tarihi : Google News
AK Partiden istifa eden Sadık Güvenç:”Kararım vicdanidir!” !
reklam

 

AK Partinin Gebze Belediye meclis üyesi Sadık Güvenç partisinden istifa ederken” kararım siyasi değil sadece vicdanidir” diye konuştu.

İSTİFASINI NOTERDEN GÖNDERDİ

2014-2019 döneminde AK Partiden Gebze belediye meclis üyesi seçilen Sadık Güvenç 31 Mart 2019 tarihinde yapılan yerel seçimde Zinnur Büyükgöz’ün listenden yeniden meclis üyesi adayı gösterilmiş ve seçilmişti.

PARTİSİ İLE SORUNLAR YAŞIYORDU

Son dönemlerde AK Parti ile sorunlar yaşayan Sadık Güvenç’in bugün öğlen saatlerinde istifa dilekçesini Noter kanalı ile AK Parti Gebze ilçe başkanlığına gönderdiği öğrenildi.

30 YILDIR SİYASETİN İÇERİSİNDEYİM

Ben bu bölgede yaklaşık 30 yıldır siyasetin içerisinde olan birisiyim 20 yıla yakın muhtarlık yaptım, 2014 yılında Gebze Belediyesi meclis üyesi olarak seçildim, Belediyede muhtarlar masası koordinatörü olarak görev aldım.

MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI OLDUM

2018 yılında AK Partiden Milletvekili aday adayı oldum ancak listeye giremedim, 2019 yılında tekrar Gebze bele diye meclis üyesi seçildim, O gün bu gündür görevimi en iyi şekilde yaptığıma inanıyorum.

LÜTFÜ TÜRKKAN BENİ ARADI

Bu süreç içerisinde ne belediye başkanımla nede ilçe başkanımla bir sorun yaşamadım, Ancak 21 Haziran 2021 pazartesi günü Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan’a ait Dilovası Köseler mahallesindeki çiftliğinin yıkma işlemlerini gerçekleştiği gün saat 17.30 civarlarında Lütfü Türkkan beni arayarak çiftliğinde yıkım yapıldığını burada yaklaşık 400 büyükbaş hayvanın olduğunu ve bu hayvanların bir kısmının gebe olduğunu bu hayvanları başka yere tahliye edeceğini Salı sabahı nakliye işlemlerinin başlayacağını bunun içinde bana eski tanışıklığından dolayı yardımcı olmamı rica eti.

BENDE TAMAMEN İNSANİ DUYGULAR İLE HAREKET ETTİM

 

Bende insani duygular ve geçmişte muhtarlık döneminde milletvekilliği yapmış bölge insan olması dolaysı ile çiftliğine gittim, Oradaki yıkım komisyonu başkanı Sinan Yaşar ile görüştüm, Lütfü Beyin böyle bir talebi olduğunu söyledim, Sinan Yaşar’da bana zaten bu akşam yıkım yapmayacaklarını söyledi bende Lütfü Türkkan’ı arayıp bilgilendirdim ve oradan ayrıldım

BİR GAZETECİ BENİM YIKIMI ENGELLEMEK İÇİN ORADA OLDUĞUMU YAZDI

Ancak orada bulunan bir basın mensubu arkadaşımız benim oraya yıkımı engellemek için geldiğimi yazdı,

İLÇE BAŞKANI RECEP KAYA YAPTIĞIMIN SAKINCALI OLMADIĞINI SÖYLEDİ

Bunun üzerine beni gede saat 23.30 civarında AK Parti Gebze ilçe başkanı Recep Kaya ayrınca kendisine konuyu anlattım kendisi de benim yaptığım davranışla ilgili bir sakınca olmadığını9 söyleyerek telefonu kapattı

GENEL MERKEZDEN AHMET ZEMBİLCİ BENİ ANKARA’YA ÇAĞIRDI

Daha sonra beni bu konu ile ilgili hiç kimse aramadı Ta ki 25 Haziran 2021 Cuma gününe kadar , Cuma günü beni AK Parti Yerel yönetim başkan yardımcısı Ahmet Zembilci’nin Genel merkezden sekreteri arayarak beni Salı günü konu ile ilgili görüşmek üzere AK Parti Genel merkezine çağırdı.

KOCAELİ İL BAŞKANLIĞI BENİ DİNLEMEDİ

Bende bunun suç olmadığını ve yaptığım davranışın tamamen doğru ve insani olduğunu bunun içinde hesap verecek durumda olmadığımı benim bu kadar basit bir sebepten dolayı Kocaeli il başkanlığı beni dinlemeden sorgulamadan beni AK Parti Genel merkezine şikayet etmelerini kendime yediremedim,

NOTER KANALI İLE İSTİFA ETTİM

Bu anlayışla hesaba çekilmek için Ankara’ya gitmedim ve 28 Haziran 2021 pazartesi günü Noter kanalı ile AK Partiden istifa ettim.

Bu süreç içerisinde Gebze’de beraber siyaset yaptığım yol yürüdüğüm hiç kimse ile en ufak bir dargınlığım ve kırgınlığım yoktur, Bu tamamen kendi tasarrufundur başka hiç bir sebebi yoktur. (KAYNAK: KOCAELİ BAKIŞ GAZETESİ)

 

reklam