DOLAR33,0413% 0.65
EURO36,0249% 0.4
STERLIN42,9931% 1.08
FRANG36,9546% 0.88
ALTIN2.561,47% 0,47
BITCOIN57.895,931.467
</div

Başkan Bıyık: “Cumhuriyet ateşi sonsuza kadar yanacak!”

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Başkan Bıyık: “Cumhuriyet ateşi sonsuza kadar yanacak!”
reklam

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 99. Yıldönümü Darıca’da çeşitli etkinliklerle dolu dolu kutlanacak. Darıca Belediyesi, ilçe genelinde Türk bayrakları dağıtırken cumartesi günü de resmi programlarla Cumhuriyet coşkusu yaşanacak.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 99. Yıldönümü için Darıca’da dolu dolu bir kutlama programı hazırlandı. Günler öncesinde Cumhuriyet coşkusunun ilçe geneline yayılması için Darıca Belediyesi tarafından esnaf ve vatandaşlara Türk bayrakları dağıtıldı.

CUMHURİYET YÜRÜYÜŞÜ VE FENER ALAYI

Cumhuriyet Bayramı için hazırlanan kutlama programı ile de Darıcalılar bayram coşkusunu doyasıya yaşayacak. 28 Ekim Cuma günü Atatürk anıtına çelenk sunma töreni ile başlayacak kutlama programı Cumartesi günü ise Darıca Kaymakamlığında saat 10.00’da tebriklerin kabulü ile başlayacak. Ardından saat 10.30’da kaymakamlık binası önünden şehir stadyumuna kadar Cumhuriyet Yürüyüşü gerçekleştirilecek. Daha sonra saat 11.00’da şehir stadından kutlama programı gerçekleşecek. Akşam ise Fener alayı ve Cumhuriyet konseri ile kutlamalar devam edecek. Saat 19.00’da Bağlarbaşı Ortaokulu Bahçesi’nden başlayarak Çınaraltı’na kadar gerçekleşecek fener alayının ardından konser düzenlenecek.

BIYIK: “CUMHURİYET ATEŞİ SONSUZA KADAR YANACAK”

Darıcalıların 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutlayan ve herkesi coşkuyu birlikte yaşamaya davet eden Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, bir mesaj yayınlayarak şu ifadelere yer verdi: “29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun. Cumhuriyet ateşi sonsuza kadar yanacaktır. Bize bu bayramı armağan eden başta Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehit ve gazilerimize şükran borçluyuz. Onlar bu vatan ve bizler için mücadele ettiler. Bu toprakları bize hediye ettiler. Biz de Cumhuriyetimizin 99. Yıldönümü münasebetiyle esnaf kardeşlerimize şerefli Türk Bayrağımızı hediye ettik. Bütün Darıcalı hemşerilerimi de evlerinin ve işyerlerinin camlarına ay yıldızlı bayrağımızı asmaya ve fener alayına katılmaya davet ediyorum. Gelin Cumhuriyet Bayramı coşkusunu hep birlikte yaşayalım. 29 Ekim Cumartesi günü gerçekleşecek kutlama programlarına tüm hemşerilerimizi davet ediyorum.”

reklam