reklam
reklam
DOLAR 27,0321 % 0.13
EURO 28,8342 % 0.21
STERLIN 33,2781 % -0.44
FRANG 29,8283 % -0.75
ALTIN 1.671,02 % -0,17
BITCOIN 727.040 -1.263
reklam

Türkkan, yıkılan Dilovası Belediye Binası’nı TBMM’ye taşıdı

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
reklam

İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, bu soruların cevaplanması için konuyu TBMM gündemine taşıdı. Türkkan, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki’nin cevaplaması için soru önergesi verdi. Türkkan soru önergesinde: " Sağlam raporu olmasına rağmen Dilovası Belediyesi Binası’nın yıktırılmasının gerekçeleri nelerdir? Yıkılan Belediye binasının kamuya olan zararı ne kadar? Bu zarar nasıl telafi EDİLECEK? Yeni Dilovası Belediyesi Binası ne zaman yapılacak?" sorularını sordu.

Dilovası Belediyesi Binası yıkıldı. Ancak yıkılan binanın ardından cevaplanması gereken sorular hala cevaplanmadı. İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, bu soruların cevaplanması için konuyu TBMM gündemine taşıdı. Türkkan, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki’nin cevaplaması için soru önergesi verdi.

Önergesinde, Dilovası Kurucu Belediye Başkanı Ercan Dalkılıç zamanında yapılan Dilovası Belediyesi Binası’nın 12 Ağustos 1992 tarihinde hizmete girdiğini, binanın 1999 depreminin ardından sağlam raporu aldığına vurgu yapan Türkkan, bu rapora istinaden binaya 2009 yılında 1 kat daha yaptırıldığını ifade etti. Türkkan, sağlam raporu olmasına rağmen, Belediye binasına çürük raporu alınarak binanın yıktırıldığına işaret etti.

Türkkan’ın önergesi ve Bakan Özhaseki’ye yönelttiği sorular şu şekilde:

                        TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA

Aşağıdaki sorularımın Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet ÖZHASEKİ tarafından yazılı olarak cevaplandırılmasını arz ederim.10.08.2023              

Saygılarımla.

                                                                                                                          Lütfü TÜRKKAN

                                                                                                                       Kocaeli Milletvekili

Dilovası Kurucu Belediye Başkanı Ercan Dalkılıç zamanında yapılan Dilovası Belediyesi Binası, 12 Ağustos 1992 tarihinde hizmete girmiş, bina 1999 depreminin ardından sağlam raporu almıştır. 2009 yılında Belediye Başkanı olan Cemil Yaman, bu rapora istinaden binaya 1 kat daha yaptırmıştır.

reklam

Halen Belediye Başkanlığı’na devam eden Başkan, sağlam raporu olmasına rağmen, Belediye binasına çürük raporu alarak binayı yıktırmıştır.

Bu bilgiler çerçevesinde;

1-Sağlam raporu olmasına rağmen Dilovası Belediyesi Binası’nın yıktırılmasının gerekçeleri nelerdir?

reklam