Şanbaz Yıldız son yolculuğunda herkesi bir araya getirdi

Yayınlanma Tarihi :

Kalp krizi geçirerek hayatını kaybeden İYİ Parti Kocaeli Önceki Dönem İl Başkanı Şanbaz Yıldız bugün Yahyakaptan Merkez Camii’de kılınan cenaze namazının ardından onu sevenleri tarafından son yolculuğuna uğurlandı. Ani vefatı ile herkesi derinden üzen Şanbaz son yolculuğuna uğurlanırken, kalabalık sayıda kişi onu son yolcuğunda yalnız bırakmadı.

Cenaze namazında İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in yanı sıra İYİ Parti Siyasi İşler Başkanı ve Ankara Milletvekili Koray Aydın, İYİ Parti Genel İdare Kurulu (GİK) Üyesi ve 7. Bölge Koordinatörü Cumali Durmuş, İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, İYİ Parti Kocaeli İl Başkanı Nusret Acur, CHP MYK Üyesi Tahsin Tarhan, CHP Kocaeli Milletvekili Harun Yıldızlı, Saadet Partisi İstanbul Milletvekili Birol Aydın ve Kocaeli Milletvekili Hasan Bitmez, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, AK Parti Kocaeli İl Başkanı Şahin Talus, CHP Kocaeli İl Başkanı Bülent Sarı, BBP Kocaeli İl Koordinatörü Metehan Küpçü, DEVA Partisi Kocaeli İl Başkanı Zeynep Aydın Sudan, Kocaeli İl Sağlık Müdürü Yüksel Pehlevan, , siyasi partiler ilçe başkanları, STK Temsilcileri ve Başkanları, meclis üyeleri, partililer ve vatandaşlar hazır bulundu.

Cenaze namazında hazır bulunan Yİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Merhum Şanbakz Yıldız’ın acılı eşini teskin etmeye çalışarak taziye dileklerini iletti.

AKŞENER: “BİR KARDEŞİMİ KAYBETTİM!”

Cenaze çıkışı kısa bir  açıklama yapan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “Şanbaz Yıldız benim çok eski tanıdığım biri ben Kocaeliliyim biliyorsunuz. Nerdeyse abimin il başkanlığı döneminden tanıdığım insanlardan biri. Ailesini, çocuklarını tanırım. Dolayısıyla bir siyasi arkadaşlığın, dostluğun ötesinde. Kardeşimi kaybetmiş gibi hissediyorum birincisi bu. İkincisi bir dava arkadaşımı, il başkanımızı kaybettik. Yeri çok zor doldurulacak bir arkadaşımızı kaybettik. Son derece fedakar insanları kırmayan, incitmeyen saygı gösteren, saygı timsali bir insandı. Allah mekanını cennet etsin inşallah cennette buluştursun. Gerçekten yeri zor dolacak bir kardeşim” dedi.

Basın No: